امنیت و آسایش امروز جامعه مرهون خون پاک شهیدان است
امنيت و آسايش امروز جامعه مرهون خون پاک شهيدان است

امنیت و آسایش امروز جامعه مرهون خون پاک شهیدان است

حجت‌الاسلام و المسلمين گرجي گفت: امنيت امروز کشور مرهون خون شهدا است، شايد برخي از ما که جنگ را درک نکرده باشيم، به اهميت مسئله توجه نکرده باشيم درصورتي که امنيت مبنايي ترين مولفه جهت پيشبرد اهداف يک جامعه است.
شناسه خبر : 16532 تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۹:۵۰

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان کرمان، آخرین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در کرمان با حضور حجت الاسلام مصطفی گرجی مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمان و مرضیه مهدوی سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار و از خانواده های شهیدان وزیری و علی اصغری تکریم شد.

 

حجت الاسلام گرجی در دیدار با خانواده این دو شهید با اشاره به اینکه آبادانی مساجد نیازمند ایستادگی و مقاومت در مقابل ظالم و ظلم رقم می خورد، افزود:  حرکت و مسیر شهدا همان مسیر امام حسین علیه السلام است همانطور که در وصیتنامه خود این مسئله را بیان کرده اند.


 
مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمان ادامه داد: از یک طرف بحث جایگاه شهید و شهادت مطرح است و از طرف باید به صبوری خانوده شهدا اشاره کرد که دارای صبر و اجر عظیمی است، درواقع خانواده شهدا باید مروج فرهنگ شهادت باشند ضمن اینکه یکی از وظایف مسئولین و دغدغه مندان عرصه فرهنگ، تکریم خانواده شهدا است.


وی افزود: امروز که امنیت بر کشور حاکم است مدیون خون شهدا هستیم و شاید برخی از ما که جنگ را درک نکرده باشیم، به اهمیت مسئله توجه نکرده باشیم درصورتی که امنیت مبنایی ترین مولفه جهت پیشبرد اهداف یک جامعه است.  


 
مرضیه مهدوی، سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در این دیدار گفت: انقلاب اسلامی ایران که دارای برکات زیادی است و دارای رشد کیفی زیادی در ابعاد بین الملل نیز است، مدیون خون شهدا است و ان شالله بتوانیم در مسیر اهداف شهدا گام برداریم.

 

گفتنی است در ادامه مادر شهید مراد علی اصغری به بیان خاطراتی از فرزند شهید خود پرداخت.
همچنین باید اشاره کرد که شهید علی وزیری در سال 52 متولد شد و در نیمه شعبان سال 71 در درگیری با سوداگران مرگ به شهادت رسید.