کانون‌های مساجد در جهت رفع دغدغه‌های فرهنگی گام بردارند
کانون‌هاي مساجد در جهت رفع دغدغه‌هاي فرهنگي گام بردارند

کانون‌های مساجد در جهت رفع دغدغه‌های فرهنگی گام بردارند

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمان گفت: استفاده از ظرفيت و توانمندي اعضاي کانون‌هاي مساجد مي‌تواند راهگشاري بسياري از مسائل و دغدغه‌هاي فرهنگي در کشور باشد.
شناسه خبر : 25781 تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۴۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای ( فهما ) محمدرضا علیزاده پیش از ظهر شنبه در مراسم سالروز تأسیس کانون‌های مساجد واقع در گلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه شخصیت سردار شهید سلیمانی در ابعاد مختلف یک الگو محسوب می‌شود و بر همین اساس مقام معظم رهبری از این بزرگ مرد الهی به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد می‌کنند، افزود: برهمین اساس از آنجا که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، یک ظرفیت نیروی انسانی گسترده هستند که در دل مسجد فعالیت می‌کنند، نقش مهم و تأثیرگذاری در ترویج مکتب حاج قاسم دارند.

وی با اشاره به سه شاخصه مهم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، تصریح کرد: این سه ویژگی شامل شبکه گسترده کانون در سراسر مناطق شهری، روستایی و عشایری، مردمی بودن و حضور جوانان در مسجد است که و استفاده و حمایت از این بستر وظیفه همه دستگاه‌ها مربوطه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان با اشاره به دغدغه‌های مختلف فرهنگی در کشور، اظهار کرد: قطعاً استفاده از ظرفیت و توانمندی اعضای کانون‌های مساجد می‌تواند راهگشاری بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فرهنگی در کشور باشد.

وی با بیان این مطلب که پس از تصویب اساسنانه کانون‌های فرهنگی و هنری کساجد توسط شورای علی انقلاب فرهنگی، فعالیت‌ها و برنامه ریزی ها هدفمندتر و منسجم‌تر شد، اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور باید دغدغه‌های مقام معظم رهبری را مدنظر قرار داده و متناسب با آن اقدام به برنامه ریزی و فعالیت کنند که اگر اینچنین شود بسیاری از مسائل و دغدغه‌های فرهنگی ما برطرف می‌شود.