اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان در شهرستان انار برگزار شد
اختتاميه جشنواره قرآني مدهامتان در شهرستان انار برگزار شد

اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان در شهرستان انار برگزار شد

اختتاميه جشنواره قرآني مدهامتان در شهرستان انار با حضور مسئولين شهرستاني و استاني برگزار و از نفرات برتر در رشته هاي مختلف تجليل شد.
شناسه خبر : 26036 تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۳:۰۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای فهما حجت الاسلام مصطفی گرجی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمان در اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان در شهرستان انار ضمن تبریک سالروز تاسیس کانون های مساجد، افزود: مسجد، قرآن و اهل بیت سلام لله علیهم سه گوهری هستند که عامل سعادت بشریت هستند.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان، افزود: علاوه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی، دعا یکی از کلیدی ترین ابزار جهت مقابله با این ویروس منحوس است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمان با بیان این مطلب که یکی از اهداف مهم برگزاری جشنواره های قرآنی عمل به کتاب الهی است، بیان داشت:  اگر به قرآن کریم عمل شود، شاهد شکل گیری جامعه قرآنی خواهیم بود و سعادت بشریت را رقم می زند.
وی با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی مدهامتان علی رغم اینکه در محدودیت های کرونایی قرار داریم، این جشنواره تعطیل نشد و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این جشنواره مدیریت شد، اظهار داشت: جامعه و نسل جدید بیشتر جذب فضای مجازی شده اند و برای این نوع مخاطب باید متناسب با ذائقه آنها خوراک تهیه کرد چراکه با تعداد بسیار زیادی از مخاطبینی سر و کار داریم که دارای ذائقه های مختلفی هستند.
حجت الاسلام گرجی با بیان این مطلب که شیوع کرونا در کنار تهدیدها، فرصت هایی را برای کانون ها ی مساجد ایجاد کرد، تصریح کرد: اعضای کانون های مساجد حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، به فضای مجازی ورود پیدا کرده بودند و خوشبختانه این بستر در زمان شیوع این ویروس، دوچندان شد.
وی از دیگر اهداف این جشنواره قرآن را شناسایی سطح اطلاعات جوانان به فرهنگ قرآنی، حضور اعضای کانون های مساجد در امور قرآنی، کشف استعدادها و توجه مسئولین به این استعدادها را عنوان کرد: این جشنواره در سال 99 در 9 رشته به صورت غیر حضوری در قالب طرح ملی ایران قوی برگزار شد و مخاطبین آثار خود را در سامانه بچه های بارگذاری و برندگان در رشته های مختلف انتخاب و معرفی می شوند.
در این جلسه حجت الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار با اشاره به اینکه همه تلاش ها در حوزه فرهنگی و قرآنی مقدمه ای جهت عمل به قرآن است تا شاهد جامعه قرآنی باشیم، خاطرنشان کرد: امام صادق فرمود: کسی که به قرآن کریم عمل کند، فردای قیامت با اهل بیت سلام الله علیهم محشور می شوند.
زهرودی فرماندار انار در این جلسه با اشاره به اینکه توفیقی نصیب شهرستان شده است که جشنواره قرآنی مدهامتان در انار برگزار شود که خداوند را شاکر هستیم، افزود: ویروس کرونا موجب شد که این جشنواره به صورت غیرحضوری برگزار شود که امروز برگزاری جشنواره به ایستگاه آخر رسیده است و از نفرات برتر تجلیل می شود.
گفتنی است در انتهای اختتامه جشنواره قرآنی مدهامتان از نفرات برتر در رشته های مختلف این جشنواره تجلیل شد.